sayebandoor logo

درب اتوماتیک تابا

امکانات این سیستم درب اتوماتیک بازویی عبارت است از سنسور تشخیص مانع تا در صورتی که مانعی بین دربها قرار گرفت درها باعث آسیب به سیستم اتوماتیک و یا مانع بین درها نشود و بلافاصله در مجدد باز شود . فلاشرجهت تشخیص باز یا بسته شدن درها توسط کاربر و اطمینان از عملکرد صحیح درهای اتوماتیک .

ریموت  . آنتن  جهت افزایش برد مفید فرکانس ریموت و کارایی بیشتر و مفیدتر ریموتها . موتور قدرتمند با ولتاژ 24 ولت مستقیم استحکام بالا و تهیه از بهترین مواد ولیه مدار فرمان هوشمند و پیشرفته قابل نصب و حذف ریموت برای کاربری آسان و دارای نمایشگر LCD برنامه ریزی ساده و بسیار قوی .

قدرت موتورها برابر 40 وات 24 ولت است و قدرت بار کشی آن 3.5 آمپر می باشد . گشتاور موتور 1800 نیوتن بر متر است و چرخش کاری شفت 300 میلیمتر می باشد . این  درب اتوماتیک تابا در درجه حرارت کاری بین 20 تا 70 درجه سانتیگراد می باشد و سطح ایمنی آن Ip54 است .

سرعت و قدرت این موتور به صورتی است که چرخش 90 درجه ای درها در زمان 13 ثانیه به طول می انجامد و ماکزیمم وزن قابل جابجایی توسط اسن سیستم درب اتوماتیک 800 کیلو گرم می باشد . برای نصب پایه های جک بازویی برای باز شوی 90 درجه فاصله A را باید 14 سانت و فاصله B را هم 14 سانتی متر در نظر بگیریم  .

سیمهای اصلی برق تغذیه را که از خروجی ترانس تغذیه با ولتاژ 24 ولت خارج می شود را به کانکتور ورودی مدار نصب میکنیم البته باید دقت کنید که سیمهای24 ولت را حتما به ترمینال 24 ولت که در سمت راست کانکتور می باشد متصل شود و سیمهای 12 ولت را به ترمینال 12 ولت سمت چپ کانکتور وصل کنیم .

کانکتور مربوط به موتور 1 دارای 5 ترمینال می باشد که 2 تر مینال آن مربوط به برق موتور و 3 ترمینال دیگر مربوط به اینکودر است کانکتور موتور 1 مربوط به موتور و بازویی است که اول باز شده و قفل برقی روی آن نصب می شود و موتور بازوی 2 به همین ترتیب به کانکتور مربوط به خودش متصل می شود .

کانکتور مربوط به چشمی های فتوسل کانکتوری است که که با ولتاژ 12 ولت و کلمه NC مشخص شده است که برق ورودی چشمی باید به قسمت 12 ولت این کانکتور متصل گردد و سیمهای فرمان به ترمینالهای NC متصل می شود . البته باید دقت کنید که پلاریته ولتاژ 12 ولت را در اتصال به سیمهای تغذیه چشمی درب اتوماتیک تابا رعایت شود .

در کانکتور ورودی فلاشر و قفل با عبارت flash و door مشخص شده است که سیمهای فلاشر را میتوانیم مستقیما به این ترمینال متصل کنیم لامپ فلاشر باید از نوع 220 ولت باشد . ترمینال Door مربوط به قفل برقی است با ولتاژ 24 ولت که باید سیمهای قفل به صورت مستقیم به این ترمینال وصل شود .

پس ازسیم بندی اگر جهت حرکت درب اتوماتیک خلاف جهت عادی باشد باید جای سیمهای برق موتور را عوض نمود . برای تنظیم زمان تاخیر در بسته شدن پس ازوزود خودرو به محل پارکینگ دستگاه درب اتوماتیک پس از تاخیری کوتاه به صورت اتوماتیک بسته شود .

زما ن تاخیر پیش فرض برای این درب اتوماتیک 180 ثانیه است که با دلخواه کاربر این عدد قابل تغییر می باشد و از 1 ثانیه تا حداکثر زمان یعنی همان 180 ثانیه مقدور می باشد . این اعداد را می توان بادکمه های up و down کم و یا زیاد کرد .

پس از ثبت مقادیر بالا مدار درب اتوماتیک بازویی از شما میخواهد دستگاه را ریست کنید این کار را انجام دهید تا مقادیر ثبت شده در حافظه مدار ذخیره شود .

یکی دیگر از قابلیت هایی که این مدار درب اتوماتیک دارد این است که می توان به تعداد دلخواه روی آن ریموت ست کرد و یا حذف نمود . به این ترتیب که در منوی Add remote mode دکمه up را فشرده تا گزینه press close نمایش داده شود در این حالت دکمه ریموت را فشار می دهیم تا برای رسیور دستگاه شناسانده شود . برای اضافه نمودن ریموتهای بعدی نیز به همین ترتیب مجدد عمل می کنیم .

باز و بسته نمودن دربهای اتوماتیک  تابا:

بعد از انجام برنامه ریزی های مورد نیاز برای دستگاه درب اتوماتیک با فشردن دکمه باز کردن هر یک از ریموتای تعریف شده برای آن عملیات باز شدن برای دربها انجام می شود و تمامی اطلاعات و عملیات انجامی روی صفحه نمایش نشان داده می شود . و همچنین با فشردن دکمه بستن دربها بر روی ریموت ها عملیات بسته شدن دربهای اتوماتیک در مدت کوتاهی انجام خواهد شد و تمامی اطلاعات آن بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود .

پس از باز شدن دربها در صورتی که فرمان بسته شدن برای دربها صادر نشود درب اتوماتیک پس ازطی مدت زمان تنظیمی برای بسته شدن خودکار دربها بسته خواهد شد . در صورتی که در حین بسته شدن دربها بصورت خودکار خودرو و یا مانعی از دهانه ورودی عبور کند دربها مجدد ایست کرده و باز می شود .

اگر در زمان باز شدن دربها مانعی ثابت بین هر یک از لنگه ها قرار بگیرد دستگاه آن را تشخیص داده و نسبت به اینکه در حال باز شدن و یا بسته شدن دربها است عملیات متفاوتی را انجام می دهد . اگر در زمان بستن قرار داشته باشد درها باز و اگر در زمان باز شدن درها باشد درها بسته می شود .

البته شایان ذکر است که فشار اعمالی بر مانع از سمت هر یک از دربها بستگی به تنظیمات اولیه قدرت موتور دارد تا درب پس از اعما ل آن فشار متوقف شود . تشخیص مانع برای هر یک از درها کاملا مستقل بوده و هر یک از درها خود تشخیص مانع را انجام می دهد . و تشخیص آن به طور کامل بر روی صفحه نمایش رویت می شود . اگر تنظیمات اولیه بر روی منوی مدار درب اتوماتیک تابا به طور کامل و بر اساس دیتا های مورد نیاز انجام شده باشد تمامی مراحل و قطعات به درستی انجام خواهد شد و در بهترین شرایط به کار خود ادامه خواهد داد .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره تماس

02166695789

09129287034

تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.