sayebandoor logo

جک درب اتوماتیک بازویی

جک درب اتوماتیک بازویی یوتاب (Automatic Arm Door Jack)محصول شرکت الکتروپیک میباشد . این جک بازویی از قدرت نسبتا خوبی در سطح خود برخوردار است و برای دربهایی با وزن متوسط و تردد متعادل مناسب است . مدار این جک بازویی از نوع دیجیتال بوده و تنظیمات آن توسط منوی دیجیتال قابل تنظیم است و بازوی درب اتوماتیک با ولتاژ 24 ولت کار میکند و تنظیم حد باز و بسته درب توسط میکرو سوییچ های نصب شده بر روی شفت بازو قابل ست کردن است . پس از معرفی این جک بازویی درب اتوماتیک پارکینگ به مدار درب اتوماتیک می پردازیم .

در صورتی که درب دارای دو لنگه می باشد موتور دربی که اول باز می شود و قفل روی آن نصب میگردد موتور 1 و موتور لنگه دیگر موتور 2 محسوب می شود و در صورتی که درب دارای یک لنگه باشد موتور مربوط به آن موتور 1 خواهد بود . برای تنظیم دو لنگه و تک لنگه بودن در ادامه توضیح خواهیم داد و در صورتی که دربها به سمت بیرون باز میشود سیمهای ورودی آبی و مشکی در هر دو بازو درب اتوماتیک بازویی باید معکوس بسته شود .

شناسایی دکمه های ریموت به برد مدار رسیور درب اتوماتیک بازویی یوتاب به این صورت است که اول باید کلید learn buton را برای شناسایی دکمه ای از ریموت که میخواهید به عنوان کنترل باز و بسته کردن دو لنگه عمل کند فشار دهید چراغ لرن روشن خواهد شد در این وضعیت دکمه مورد نظر ریموت را فشار داده و حدود 10 الی 15 ثانیه نگه دارید و روشن و خاموش شدن متوالی چراغ را به تعداد 5 بار و به فاصله زمانی 1 ثانیه ملاحظه نمایید تا خاموش شدن نهایی چراغ فوق باید کلید ریموت نگه داشته شود . کلید learn buton  را برای شناسایی دکمه ای از ریموت که می خواهید کنترل باز و بسته کردن 1 لنگه

درب اتوماتیک بازویی عمل کند دو بار فشار دهید چراغ لرن روشن خاموش و روشن خواهد شد بقیه مراحل شناسایی را مطابق دکمه ریموت برای دو لنگه برای شناسایی دکمه مورد نظر برای کنترل موتور 1 لنگه ادامه دهید .

پاک کردن گیرنده ریموت به روشی است که در ادامه توضیح داده می شود کلید learn buton را فشار دهید نگه دارید تا چراغ لرن برای چند ثانیه روشن شده سپس خاموش شود با این عمل تمامی ریموت هایی که تا به حال برای گیرنده تنظیم شده بودند پاک خواهند شد .

تنظیم مدار درب اتوماتیک بازویی توسط کلیدهای روی برد مدار درب اتوماتیک بازویی یوتاب اگر کلید 1 روشن باشد قابلیت خودکار بسته شدن درب اتوماتیک فعال می گردد اگر کلید 1 خاموش باشد قابلیت اتوکلوز یا همان اتوماتیک بسته شدن غیر فعال خواهد شد .

اگر کلید 2 فعال باشد هر دو موتور برای دربهای بازویی دو لنگه فعال است و اگر خاموش باشد فقط یک موتور برای دربهای بازویی یک لنگه فعال خواهد بود . در صورت استفاده از قفل الکتریکی کلید 3 باید روشن باشد و در صورت عدم استفاده از قفل الکتریکی کلید 3 باید در وضعیت خاموش قرار بگیرد . مراحل راه اندازی و تنظیمات و برنامه مدار درب اتوماتیک یوتاب توسط کلیدهای روی مدار انجام می شود که به شرح زیر می باشد .

اول باید با فشردن یکی از کلیدها صفحه نمایش را روشن کنید سپس با زدن کلید set وارد برنامه مدار می شوید .

پس از وارد شدن به منو اولین برنامه ای که مشاهده می کنید p1 است که کل زمان باز یا بسته شدن درب اتوماتیک بازویی را تعیین می کند . تغییرات در این منو را باید توسط کلید push1 و push2 انجام می شود زمان تنظیم شده کارخانه ای عدد 50 ثانیه است .

با زدن کلید set وارد گزینه p2 می شوید این گزینه مربوط به تنظیم زمان راه اندازی سریع و شروع حرکت درب 1 خواهد بود مقدار تنظیم شده کارخانه ای مقدار 5 ثانیه می باشد که با فشردن کلیدهای push1 و push2 قابل تغییر است . با فشردن کلید set از این گزینه خارج و وارد گزینه p3 می شوید در این گزینه مقدار زمان حرکت آهسته برای درب 2 در هنگام باز شدن را تنظیم کرد.

مقدار تنظیم شده توسط کارخانه سازنده 5 ثانیه است که با کلید های push1 و push2 میتوان این مقادیر را به مقدار نیازتغییر داد . با فشردن کلید set میتوان از این قسمت به گزینه p4 رفت که این گزینه مربوط به مقدار قدرت موتور 1 می باشد مقداری که توسط کارخانه برای این گزینه تعیین شده مقدار 60 تعیین شده که شما میتوانید توسط کلیدهای push1 و push2 این مقدار را کم و یا زیاد کرد .

مجدد در این قسمت میتوان با فشردن کلید set از این گزینه به گزینه p5رفت و همین تنظیمات را برای موتور 2 انجام داد یعنی توسط کلیدهای push1 و push2 عدد قدرت وتور را تغییر دهیم .

با زدن کلید set وارد گزینه p6 خواهید شد و توسط کلیدهایpush1 و push2 می شود اعداد این گزینه را تغییر داد این گزینه مربوط به تنظیم زمان تاخیر بین دو درب است که بصورت همزمان شروع به کار نکنند و با هم برخورد نداشته باشند . تنظیم کارخانه ای این قسمت 6 ثانیه می باشد .

پس از فشردن کید set میتوان به گزینه p7 وارد شد این گزینه جهت تنظیم زمان بسته شدن خودکار برای درب اتوماتیک بازویی است زمان تنظیم شده توسط کارخانه 90 ثانیه است که این عدد را می توانید توسط کلیدهای push1 و push2 تغییر دهید .

در منوی p8 میتوان زمان حرکت آهسته درب 1 را در انتهای بسته شدن تنظیم کرد اعداد این گزینه را می توان توسط کلیدهای pish1 و push2 تغییر داد مقدار تنظیمی کارخانه برای این گزینه عدد 0 می باشد .

در منوی p9 مدار درب اتوماتیک بازویی یوتاب میتوان زمان حرکت آهسته را برای درب 2 در انتهای بسته شدن را تنظیم کرد و همانند گزینه قبل توسط کلیدهایpush1 و pish2 این عدد را تغییر داد عدد تنظیم  شده برای این گزینه عدد 0 توسط کارخانه است .

با زدن دکمه set وارد گزینه بعدی یعنی c1 خواهید شد این گزینه مربوط به زمان راه اندازی سریع شروع حرکت درب 1 در هنگام بسته شدن می باشد .

که عدد کارخانه سازنده 5 ثانیه می باشد . گزینه c2 زمان راه ندازی سریع شروع حرکت درب 2 در هنگام بسته شدن خواهد بود . گزینه c3 در صورتی که بر روی عدد 1 تنظیم شود کلیه تنظیمات مدار درب اتوماتیک بازویی به تنظیمات کارخانه ای باز خواهد گشت .

گزینه c4 مربوط به تست چشمی در مدار است که در صورتی که بر روی عدد 1 تنظیم شود در صورت معیوب بودن چشمی درب باز و بسته نمی شود و همچنین در صورتی که بر روی عدد 0 تنظیم شود اگر چشمی ها معیوب باشد درب باز می شود اما بسته نمیشود .در انتها دکمه set را زده و با شنیده شدن صدای Di Di Di میتوانید مطمئن شوید که تمامی برنامه مدار ذخیره شده و قابل اجرا می باشد .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره تماس

02166695789

09129287034

تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.