sayebandoor logo

درب اتوماتیک شیشه ای رامونا

قابلیت های درب اتوماتیک شیشه ای رامونا  (automatic-ramona-glass-door)

برنامه ریزی سریع مجزا و ساده توسط نمایشگر lcd

قابلیت حرکت با شیب آرام در باز شدن و بسته شدن و ورود به سرعت آهسته

قابلیت اتصال به سیستم BMS و پرده هوا

قابلیت شارژ اتوماتیک باطری

قابلیت تست حرکت موتور بصورت دستی

قابلیت کار با 30 عدد ریموت لرنینگ بدون نیاز به کلید تعیین وضعیت 6 حالته

معرفی ترمینالهای مدار درب اتوماتیک شیشه ای رامونا

از سمت چپ اولین ترمینال مشترک است ترمینال دوم مربوط به رادار داخلی است و سیم فرمان چشمی داخلی به این ترمینال وصل میشود و سیم دیگر به ترمینال مشترک وصل میشود ترمینال شماره 3 جهت بستن سیم فرمان چشمی بیرونی شماره 4 برای اتصال سیم فتوسل استفاده می شود و سیم دیگر فتوسل را به ترمینال اول مشترک متصل میشود .

کانکتور بعدی جهت ارسال فرمان باز شدن و نصب رله ریموت و یا کلید دستی در صورت نیاز مورد استفاده است . کانکتور بعدی برای اتصال فرمان BMS مورد استفاده قرار میگیرد . ترمینال بعدی دارای ولتاژ 5 ولت است که جهت تغذیه تجهیزات جانبی با ولتاژ 5 ولت استفاده می شود ترمینال بعد ی مشترک یا GND و بعدی RXD و بعدی TXD که هر چهار ترمینال مشترکا برای اتصال سیمهای پنل مورد استفاده است .

ترمینال بعدی که در واقع سه ترمینال به هم وابسته است NC و COM و NO که جت اتصال رله BMS مورد استفاده است . ترمینال P  G  A  B مجموعا برای نصب سیمهای انکودر موتور مورد نیاز است که P برای تغذیه و G سیم اتصال زمین یا مشترک و یا – تغذیه ترمینال A  و B جهت اتصال سیم سیگنال انکودر موتور می باشد .

دو ترمینال بعدی مربوط به اتصال سیمهای برق موتور بوده که – و + موتور به این دو ترمینال متصل می شود .

در مدار درب اتوماتیک رامونا موتور از نوع براش بوده و با ولتاژ 24 و یا 12 ولت مستقیم میباشد .

خروجی های ولتاژ کنترل باکس درب اتوماتیک رامونا دارای ولتاژ 12 ولت و 24 ولت 2 آمپر بوده که میتوان از آن برای تغذیه تجهیزات جانبی مورد نیاز استفاده نمود .

ترمینالهای بعدی با نشانه Bat+ و Bat- که جهت اتصال پک باطری 24 ولت میباشد که از دو عدد باطری 12 ولت تشکیل شده و با هم سری شدند . سه عدد ترمینال بعدی ترمینال GNDو 12 و 24 ولت است که برای خروجی با این ولتاژ مورد نیاز مورد استفاده است . دو عدد ترمینال بعدی جهت اتصال قفل برقی به مدار درب اتوماتیک شیشه ای است .

برنامه ریزی خودکار حرکت موتور درب اتوماتیک شیشه ای رامونا

اگر سیستم را برای بار اول راه اندازی میکنید ابتدا دربها را بصورت دستی در قسمت وسط قرار دهید و سپس برق را به مدار متصل کنید سیستم به صورت اتوماتیک واردمرحله تنظیم اتوماتیک می شود در این لحظه عبارت Learning به روی نمایشگر نمایش داده می شود و باید درب بسته شود وعبارت Closing بر روی نمایشگر نمایش داده میشود .

اگر درب اتوماتیک باز شد جای سیمهای موتور را عوض کنید . در قسمت P که نمایشگر تعداد پالسهای شمارش شده توسط انکودر است بید عدد صفر نمایش داده شود اگر قدرت موتور کم بود و یا قادر به حرکت نبود با فشردن و نگه داشتن کلید UP سرعت را افزایش دهید و سپس پس از رسیدن به سرعت دلخواه کلید را رها کنید با کلید DOWN میتوان سرعت اولیه را کاهش داد و در صورت نمایان شدن پیغام Encoder Dir Err جای سیمهای A  و B انکودر را باید عوض کنید .

پس از بسته شدن کامل درب و یا برخورد با مانع  موتور متوقف شده و درب اتوماتیک باز می شود و عبارت Opening بر روی نمایشگر نشان داده می شود و در قسمت P عدد در حال نمایش باید نمایان شود اگر موتور حرکت نکرد و یا قدرت حرکت نداشت با UP و DOWN میتوان سرعت را ازایش و یا کاهش داد پس از رسیدن لتهای درب اتوماتیک به انتها موتور متوقف شده و در انتها عبارت  Laerning Finished به منظور پایان کار نمایش داده می شود این تنظیم در حافظه سیستم درب اتوماتیک ذخیره میگردد .

پس از دریافت فرمان رادار داخلی INT و یا خارجی EXT درب باز می شود و مطابق با تنظیمات انجام شده در منوی تنظیمات در مکان تنظیم شده و با شیب تنظیم شده وارد سرعت کاهش داده شده می شود و پس از طی پالسهای تنظیمی در زمان تنظیم خودکار متوقف می شود .

پس از طی زمان توقف درب اتوماتیک شروع به بسته شدن میکند و در مکان تنظیم شده با شرایط تنظیمی متوقف میشود اگر در زمان بسته شدن شئ جلوی درب اتومتیک قرار گیرد در صورت فعال بودن در منو درب متوقف شده و مجددا باز می شود .

اگر پارامتر Obstacle غیر فعال باشد اگر در هنگام بست شدن در انتهای کار درب اتوماتیک به مانع برخورد کند درب همانجا موقف می شود و باز نمی شود. اگر در هنگام حرکت سیستم تشخیص جریان کشی بیشتر از 5 آمپر را دهد بصورت خودکار سرعت درب اتوماتیک و در نتیجه جریان را کاهش داده تا به حد نرمال برسد و اگر همچنان جریان بالا بود پیغام HI Current را می دهد و پس از سه بار تکرار مدام سیستم قفل می شود تا برق قطعو وصل مجدد گردد .

تنظیمات مدار درب اتوماتیک شیشه ای رامونا

تبدیل به حالت کارخانه ای با ورود به این قسمت میتوان سیستم را ریست و به حالت کارخانه ای برد در این صورت تمامی تنظیمات و مقادیر پارامترها به مقدار پیش فرض تبدیل کرده و باز میگردد.

در قسمت Setup تمامی پارامترهای مربوط به تنظیمات حرکت درب اتوماتیک شیشه ای وجود دارد OPEN HSP تنظیم سرعت تند در باز شدن درب اتوماتیک است CLOSE HSP تنظیم سرعت تند در بسته شدن درب اتوماتیک میباشد . OPEN LSP تنظیم سرعت آهسته در باز شدن درب اتوماتیک

CLOSE LSP تنظیم سرعت آهسته در بسته شدن درب اتوماتیک . OPSLOWPO تنظیم نقطه شروع شیب در باز شدن در اتومات . CLSLOWPO تنظیم نقطه شروع شیب در بسته شدن درب اتومات میباشد .

PAUSE TI زمان توقف در هنگام باز بودن را تنظیم میکند . RAMP END تنظیم نقطه پایانی شیب کند شونده در باز و بسته شدن می باشد . PULSERESET تنظیم درصد صفر کردن پالسها را انجام میدهد . OBSTACLE فعال و غیر فعال کردن برگشت درب در هنگام با مانع . pULSEDIV تنظیم تقسیم پالسهای انکودر به عدد ثابت .

جهت ورود به مدهای کاری لازم به ذکر است که هم از این روش و هم از طریق صفحه کیبورد میتوان به مدها دسترسی داشت . در منوی قفل برقی میتوان از قسمت Status قفل را فعال یا غیر فعال کرد و در منوی Logic میتوان منطق آن یعنی در حالت عادی باز و یا بسته بودن آن را انتخاب کرد در منوی Mode میتوان حالت لحظه ای یا دائمی را انتخاب کرد در حالت لحظه ای پس ار حرکت درب به مدت یک ثانیه قفل فعال شده و قطع میگردد.

ولی در حالت دائمی در کل مسیر حرکت قفل فعال است در منوی Record می توان پس از نصب سخت افزار مربوط روی برد از قفل دستگاه رکورد که بصورت رفت و برگشت عمل میکند استفاده نمود .

منوی باطری شامل سه گزینه است که در آن میتوان ولتاژ باطری را در ولتاژهای 12 تا 24 انتخاب نمود و یا فعال و غیر فعال کرد و ولتاژ باطری را در زمان شارژ مشاهده نمود .

در منوی چشمی مدار درب اتوماتیک شیشه ای رامونا میتوان آن را فعال یا غیر فعال نمود و یا منطق آن را بصورت باز و یا بسته تغییر داد . از منوی پرده هوا AUX جهت فعال سازی خروجی پرده هوا استفاده نمود این خروجی دارای سه کنتاکت No و Nc و Com میباشد که فاقد ولتاژ هستند پس از باز شدن درب اتوماتیک خروجی فعال و در هنگام بسته شدن خروجی غیر فعال می شود . با وارد شدن به منوی تنظیم اتوماتیک وارد تنظیم خودکار درب اتوماتیک می شوید که در قبل توضیح دادیم .

تنظیمات ریموت درب اتوماتیک شیشه ای رامونا

در تنظیمات ریموت میتوان ریموتهایی را که با مدار اصلی درب اتوماتیک کد خورده اند را پاک کنید . در قسمت تنظیمات تست موتور در این قسمت توسط کلید UP و DOWN میتوان جهت حرکت موتور را تسن کرد در با فشردن کلیدها باز و بسته میشود در این لحظه تعداد پالسهای انکودر در خط دوم نمایش داده می شود که در جهت باز شدن پالسها افزایش و در جهت بسته شدن پالسها کاهش میابد .

روش معرفی ریموت کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه ای رامونا

دکمه انتخاب وضعیت را 3 ثانیه فشرده نگه دارد تا 3 بار صدای بوق شنیده شود سپس عبارت A روی نمایشگر بصورت چشمکزن نمایان میشود و نقطهنمایشگر با سرعت یک دهم ثانیه چشمک می زند در این لحظه میتوان هر کلید دلخواه را از ریموت به دستگاه معرفی کرد پس از معرفی ریموت صدای بوق ممتد یک ثانیه شنیده می شود با فشردن مجد دکمه و انتخاب  P عملیات فوق تکرار می شود .

دکمه ای از ریموت که به وضعیت n معرفی می شود باعث باز کردن درب اتوماتیک در هر وضعیتی میگردد بدون اینکه مد را عوض کند . با فشرده نگه داشتن دکمه A ریموت به مدت 20 ثانیه دستگاه ریست می شود . جهت بیرون آمدن از منوی ست کردن ریموت باید 3 ثانیه دکمه انتخاب وضعیت را نگه داریم .

روش پاک کردن ریموتها :

برق دستگاه را قطع کنید پس کلید انتخاب وضعیت را فشرده نگه دارید برق دستگاه را وصل کنید پس از شنیدن 10 با صدای بوق کلیه ریموتها پاک میگردد . ظرفیت حافظه ریموت مدار درب اتومات 30 عدد است و با فرکانس کاری 433 مگاهرتز و از نوع لرنینگ می باشد .

امیدواریم آموزش فوق برای شما کارامد بوده باشد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره تماس

02166695789

09129287034

تماس بگیرید

درب اتوماتیک شیشه ای رامونا _مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.