تاریخچه درب اتوماتیک

صفحه اصلی/محصولات/درب اتوماتیک/تاریخچه درب اتوماتیک

تاریخچه درب اتوماتیک

تاریخچه درب های اتوماتیک

درب های اتوماتیک در سراسر جهان استفاده می شود. از سوپرمارکت ها گرفته تا مدارس و بیمارستان ها و ادارات، احتمالاً تقریباً هر روز از زندگی خود از آنها استفاده می کنید.

 شاید تعجب کنید که متوجه شوید درب های اتوماتیک در واقع در یونان باستان منشا گرفته اند. هارون از اسکندریه، ریاضیدان یونانی، یک سیستم درب اتوماتیک را با استفاده از یک سری طناب و قرقره اختراع کرد. آب توسط یک آتش سوزی بزرگ گرم می شد و به ظروف پمپ می شد که سیستم بازشو را فعال می کرد.

آغاز اتوماسیون

پس از ورود اولیه یونان به سیستم های درب اتوماتیک، تا قرن بیستم بود که درب های اتوماتیک به عنوان یک محصول محبوب توسعه یافتند. در سال 1931، دو مهندس آمریکایی، هوراس اچ ریموند و شلدون اس. رابی، اولین دستگاه نوری را برای باز کردن درب اتوماتیک طراحی کردند. این اختراع در رستوران Wilcox’s Pier برای کمک به پیشخدمت هایی که بشقاب ها و لیوان ها را حمل می کردند نصب شد.

در سال 1954، در دوره خوش‌بینی پس از جنگ، یک جفت آمریکایی دیگر به نام‌های دی هورتون و لو هیویت اولین درب‌های اتوماتیک را اختراع کردند که توسط محرک‌های حصیر کار می‌کردند. 

محرک های تشک از یک سیستم الکترونیکی مخفی در داخل تشک درب استفاده می کنند. وقتی کسی روی تشک می ایستد درب به طور خودکار باز می شود. آنها در طول دهه 1960 با نصب درب های کشویی اتوماتیک در بسیاری از ساختمان های عمومی مانند بانک ها، هتل ها و مراکز خرید به طور فزاینده ای محبوب شدند.

تاریخچه درب اتوماتیک فعال متحرک

در طول دهه 1970، سنسورهای حرکتی اختراع شدند و برای فعال کردن باز شدن درب‌های اتوماتیک مورد استفاده قرار گرفتند. این امر باعث رونق محبوبیت با درب های اتوماتیک شد که به دسترسی معلولان و باز کردن ساختمان ها با استفاده از فناوری بدون تماس در مقیاس بزرگ کمک می کند.

در دهه 1980، درب‌های گردان اتوماتیک عرضه شدند و آشکارسازهای حرکتی به طور فزاینده‌ای برای درب‌های کشویی اتوماتیک رایج شدند. در دهه 1990، درهای تاشو اتوماتیک اختراع شد و سنسورهای مادون قرمز فعال به روش استاندارد فعال سازی تبدیل شدند.

در جامعه پیشرفته امروزی، درب های اتوماتیک به یک منظره رایج در ساختمان های تجاری در سراسر جهان تبدیل شده اند. ما در شرکت درب اتوماتیک بیش از یک دهه تجربه نصب و سرویس درب های اتوماتیک را داریم. ما تمام مهارت‌ها و دانش‌های ضروری را داریم تا اطمینان حاصل کنیم که درب‌های اتوماتیک شما همچنان بالاترین سطح عملکرد را برای سال‌های آینده ارائه می‌کنند. 

در اینجا در ABC Industrial ما به خاطر طیف گسترده ای از کرکره های با کیفیت بالا شناخته شده ایم، اما درب های اتوماتیک نیز نقش مهمی در موفقیت ما دارند. به هر حال، این روزها اکثر چیزها اتوماتیک هستند، به این معنی که اضافه شدن درب های اتوماتیک فقط در مکان های روزمره در حال افزایش است.

 در واقع، نه تنها می‌توانید درب‌های اتوماتیک را در بیمارستان‌ها، سوپرمارکت‌ها، هتل‌ها و مراکز خرید پیدا کنید، بلکه می‌توانید آن‌ها را در مکان‌های مبهم مانند مدارس، وسایل نقلیه عمومی، رستوران‌ها و حتی برخی از خانه‌ها نیز پیدا کنید! درب های اتوماتیکی که ما هر روز به آنها تکیه می کنیم، احتمالاً بدون اینکه متوجه شویم، در واقع به لطف یک ریاضیدان یونانی به نام هرون اسکندریه از یونان باستان سرچشمه می گیرند.

او به عنوان مخترع سیستم درب اتوماتیک اولیه شناخته می شد که امروزه با آن آشنا هستیم، اما نسخه او از طناب و قرقره استفاده می کرد. در واقع، ایده هوشمندانه او همچنین از آبی استفاده کرد که توسط آتش گرم می شد و سپس به ظروف پمپ می شد که باعث باز شدن درها می شد.

در حالی که بیشتر آثار Heron of Alexandria گم شده است، راه را برای نسخه مدرنی که امروز می شناسیم هموار کرده است و قرن بیستم درب های اتوماتیک را به عنوان محصولی برای خرید معرفی کرد. در واقع، در سال 1931 اولین دستگاه نوری برای فعال کردن درب های اتوماتیک توسط مهندسان آمریکایی هوراس اچ ریموند و شلدون اس رابی اختراع شد.

به دنبال آن، یک جفت آمریکایی دیگر به نام های دی هورتون و لو هیویت درهای اتوماتیک را طراحی کردند که از طریق محرک های حصیر در سال 1954 فعال می شدند. این درها به یک سیستم الکترونیکی متکی بودند که خارج از دید قرار داشت و وزن فرد را برای باز شدن خودکار حس می کرد.

این طراحی در طول دهه 60 محبوبیت زیادی پیدا کرد و درهای کشویی اتوماتیک در مکان های عمومی مانند هتل ها، بانک ها و سوپرمارکت ها نصب شدند. در دهه 70 بود که فعال‌سازی حرکتی به منظور مدرن کردن طراحی درب‌های اتوماتیک آغاز شد و تقریباً یک شبه محبوبیت را افزایش داد.

این به درهای اتوماتیک مربوط می شود که به معلولان این امکان را می دهد تا راحت تر به آنجا رفت و آمد کنند. پس از پیشرفت‌های بیشتر، دهه 80 از درب‌های اتوماتیک گردان که حرکت را شناسایی می‌کردند استقبال کرد و در دهه 90 درهای اتوماتیک تاشو و همچنین سنسورهای مادون قرمز به جای آشکارسازهای حرکتی ایجاد شد.

در چنین جامعه‌ای با فناوری پیشرفته، مهم است که بتوانیم از آنچه در جهان می‌گذرد به‌روز بمانیم. در واقع به لطف همین پیشرفت ها است که امروزه توانسته ایم چنین درب های اتوماتیک پیشرفته و مدرنی را ایجاد کنیم .

تاریخچه تکامل درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک در تمام دنیا استفاده می شود. شما احتمالاً تقریباً هر روز از زندگی خود از آنها استفاده می کنید، از سوپرمارکت ها گرفته تا مدارس، بیمارستان ها و ادارات. گمان می رود که درهای اتوماتیک از یونان باستان سرچشمه گرفته اند که ممکن است شما را شگفت زده کند. هرون اسکندریه، ریاضیدان یونانی، مکانیزم درب خودکاری را بر اساس مجموعه ای از طناب ها و قرقره ها ابداع کرد.

آغاز

درب های اتوماتیک تا قرن بیستم و پس از جرقه اولیه یونان به دنیای درب های اتوماتیک به عنوان یک کالای اصلی توسعه نیافته بودند.

 هوراس اچ. ریموند و شلدون اس. رابی، دو مهندس آمریکایی، اولین سیستم نوری را برای باز کردن درب اتوماتیک در سال 1931 تولید کردند.

رستوران Pier Wilcox این دستگاه را برای کمک به پیشخدمت ها در حمل بشقاب و لیوان نصب کرد. یکی دیگر از آمریکایی ها، دی هورتون و لو هیویت، در سال 1954، در زمان خوش بینی پس از جنگ، اولین درب های اتوماتیک را اختراع کردند. 

محرک های حصیر توسط یک دستگاه الکترونیکی که در داخل تشک درب پنهان شده است تنظیم می شوند. وقتی کسی روی تشک می ایستد در بلافاصله باز می شود. در طول دهه 1960، درب های کشویی اتوماتیک به طور فزاینده ای رایج شدند و در همه جا نصب شدند!

تاریخچه درب های اتوماتیک

سنسورهای حرکتی در دهه 1970 توسعه یافتند و برای فعال کردن باز شدن درب های اتوماتیک استفاده شدند. این امر باعث افزایش محبوبیت شد، با درب های اتوماتیک که به دسترسی افراد معلول و باز کردن ساختمان ها در مقیاس بزرگ با استفاده از فناوری بدون تماس کمک می کند.

تاریخچه درب های اتوماتیک

درهای گردان اتوماتیک در دهه 1980 معرفی شدند و آشکارسازهای حرکتی در درب های اتوماتیک کشویی محبوبیت بیشتری پیدا کردند. درهای تاشو اتوماتیک در دهه 1990 توسعه یافتند و سنسورهای مادون قرمز فعال به روش سنتی فعال سازی تبدیل شدند.

درب های اتوماتیک در جامعه پیشرفته امروزی به منظره ای آشنا در ساختمان های تجاری در سراسر جهان تبدیل شده اند. ما بیش از یک دهه تجربه در نصب و نگهداری درب های اتوماتیک در The Automatic Door Business داریم. ما تمام مهارت‌ها و تجربه‌های لازم را داریم تا اطمینان حاصل کنیم که درب‌های اتوماتیک شما برای چندین سال در سطوح اوج کار می‌کنند.

By |2022-02-12T10:30:56+00:00فوریه 12th, 2022|Categories: درب اتوماتیک|بدون ديدگاه