sayebandoor logo

راهبند پارکینگ برقی

راهبند پارکینگ برقی (Electric parking barrier) یا دروازه برقی در مدل های مختلفی طراحی و ساخته شده است. موتورهای هیدرولیکی و موتورهای الکتریکی نمونه هایی از راهبند پارکینگ هستند.راهبند هیدرولیکی گرانتر از  راهبند پارکینگ برقی هستند.

همانطور که در مقاله های قبلی ذکر شد ، در میان تجهیزات مورد استفاده برای کنترل وسایل نقلیه در مکان های شلوغ مانند کارخانه ها ، باجه های عوارض ، پارکینگ های عمومی و غیره ، انواع مختلفی از راهبند وجود دارد.

در ادامه این مقاله ، ما اطلاعاتی را در مورد راهبند پارکینگ برقی به شما عزیزان ارائه می دهیم با ما همراه باشید:

راهبند پارکینگ هوشمند

عملکرد راهبند پارکینگ برقی

راهبند پارکینگ برقی امکان حرکت افقی و عمودی ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف را فراهم می کند.کنترل ترافیک و افزایش امنیت از مزایای استفاده از مانع پارکینگ برقی است.

چندی پیش ، وقتی راهبند برای اولین بار وارد بازار ایران شد ، راهبند ابتدا در ادارات دولتی ، کارخانه ها و دانشگاه ها نصب شد. خوشبختانه امروز می توانید از داشتن موانعی در هر مکان بهره مند شوید.

ماهیت و ساختار راهبند پارکینگ برقی را می توان به چندین قسمت مختلف تقسیم کرد. یکی از قسمتهای اصلی بولارد پارکینگ  است.

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که بوم چیست؟  آهن یا لوله بلندی است که در طول روز چندین بار بالا و پایین می رود و مهمترین قسمت مانع است.

قسمت مهم دیگر این سنسور موتور است که باعث حرکت پارچه می شود.

بنابراین موتور سنسور برقی باید آنقدر قوی باشد که بتواند وزن بوم را تحمل کند و در صورت لزوم آن را حرکت دهد.

البته درایو محرک با کمک اهرم اهرم تغییر مکان را انجام می دهد. بهتر است بدانید که راهبند الکتریکی به صورت دستی قابل جابجایی نیست.

هنگام ایجاد راهبند پارکینگ برقی ، تعدادی گیرنده یا گیرنده سیگنال در داخل جعبه بزرگ نصب می شود و ارتباط بین کنترل از راه دور و گیرنده را برقرار می کند.

خوب است بدانید که سرعت حرکت کند است البته سرعت حرکت را می توان تا حدی افزایش داد اما ممکن است به موتور آسیب برساند.

راهبند تمام اتوماتیک پارکینگ نصب

کاربرد راهبند پارکینگ برقی

از راهبند پارکینگ برقی به طور گسترده ای استفاده می شود. با استفاده از این راهبند می توانید از ورود انواع وسایل نقلیه به محل مورد نظر جلوگیری کرده و در صورت لزوم با استفاده از سیستم کنترل مانع را باز کنید.

در مکان های مختلف مانند دانشگاه ها ، بیمارستان ها ، ساختمان های دولتی ، مجتمع های مسکونی و غیره استفاده می شود.  می توان با استفاده از کنترل از راه دور توسط شخصی در اتاق نگهبانی کنترل کرد.

بسیاری از مردم تصور می کنند که این راهبند برفی شامل فناوری پیشرفته ای است ، اما همانطور که مشاهده می کنید ، فناوری خاصی ندارد.

امروزه به دلیل ساخت و سازهایی که در شهر و مناطق مختلف در حال انجام است.

معمولاً پس از اتمام ساخت و ساز ، پیمانکار راهبند پارکینگ برقی را خریداری و نصب می کند و در آخر ، می توان از ورود هرکسی به ساختمان جلوگیری کرد. آنها همچنین به دلیل مشکلات امنیتی موانع الکتریکی را در مکان های دولتی خریداری و نصب می کنند.

قیمت راهبند تمام اتوماتیک

روش کار و کنترل راهبند پارکینگ برقی

معمولاً می توان راهبند را از طریق سیم رابط و سیستم کنترل از راه دور کنترل کرد.

اما با توجه به درخواست مشتری در هنگام طراحی و ساخت راهبند پارکینگ اتوماتیک ، امکان افزودن سیستم کنترل هوشمند وجود دارد

به منظور ورود و خروج از وسایل نقلیه از محل مورد نیاز. سیستم کنترل هوشمند را می توان به یکی از روش های زیر نصب کرد:

سیستم کارت خوان بدون تماس برد کوتاه
سیستم برچسب خوان برد بلند
سیستم تشخیص پلاک

چرا استفاده از راهبند پارکینگ برقی ضروری است ؟

بخاطر داشته باشید که نزدیک درب ورودی هیچ راهبند خاصی وجود ندارد که در این صورت می توانید به راحتی به مکان مورد نظر برسید.

این می تواند یک مسئله امنیتی باشد. اگر نزدیک درب ورودی نصب کنید ، می توانید اتومبیل و شخصی را که قصد ورود به مکان مورد نظر را دارد کاملاً بررسی کنید و اگر مشکلی وجود ندارد ، اجازه دهید داخل شود.

اما در صورت شک و تردید می توان از ورود وسیله نقلیه به محل مورد نظر جلوگیری کرد. بنابراین ، یکی از مهمترین مزایای مانع افزایش ایمنی در مکان مورد نظر است.

در عین حال ، برخی از موانع الکتریکی فقط به عنوان مانع مورد استفاده قرار می گیرند و در مکان هایی نصب می شوند که مسائل امنیتی اهمیت چندانی ندارند.

امروزه موانع در طرح های مختلف در بازار به فروش می رسد و شما می توانید گلگیر مورد نیاز را با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید ، نصب و قیمت انواع راهبند پارکینگ برقی می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان این گروه تماس بگیرید.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره تماس

02166695789

09129287034

تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.