راهبند تمام اتوماتیک

راهبند تمام اتوماتیک (Full automatic barrier) برای کنترل و دسترسی به ورودیهای مسکونی تجاری کارخانه و …

از راهبند اتوماتیک برای کنترل تردد خیابان به پارکینگ ها و مناطق ترانزیت و راه آهن قابل اجرا برای هر نوع موقعیت با نیاز های متفاوت طراحی برجسته و مناسب با ساختار معماری مدرن روز میباشد .

بدنه راهبند تمام اتوماتیک

بدنه راهبند اتوماتیک و الکتروموتور و تمامی ملزوات مشترک بوده و فقط بازو و یا اهرم و یا همان بوم آلومینیومی تغییر خواهد داشت.

راهبند تمام اتوماتیک بازویی

بدنه دستگاه از ورق فلزی بوده و با پوشش رنگ پودری الکترو استاتیک براق و شفاف می باشد بر روی بدنه دستگاه تعداد 6 عدد ال ای دی نصب و پیش بینی و طراحی شده است تا در زمان تاریکی برای بهتردیده شدن مورد استفاده قرار می گیرد نصب دستگاههای کنترل تردد مانند دوربین پلاک خوان و اثر اگشت و همچنین اکسس کنترلهای دیگر قابل اجرا است .

نصب راهبند تمام اتوماتیک

نصب راهبند نیازمند یک صفحه فلزی است که باید بر روی زمین و در بتون قرار گیرد برای جلوگیری از لرزش دستگاه و تعادل در برابر کارکرد موتور راهبند در هنگام تردد و غلبه در برابر سنگینی بوم راهبند اتوماتیک در زمان افقی و عمودی بودن آن .

راهبند تمام اتوماتیک با بوم 90 درجه

راهبندهای اتوماتیک عموما از بوم 5 تا 7 کیلو گرم استفاده می کنند که این وزن در فاصله 6 متری سر بوم راهبند اتوماتیک وزنی برابر و حدود 20 کیلو گرم را بر راهبند اعمال میکند این وزن را بتون و صفحه فلزی که بر روی زمین نصب شده است باید توان تحمل و تنش کافی را داشته باشد .

بر روی بدنه راهبند اتوماتیک دربی قرار گرفته که دسترسی را به داخل محفظه راهبند و موتور و مدار فرمان راهبند اتوماتیک و همچنین دیگر متعلقات مربوط به آن را فرهم می سازد .

عملکرد راهبند تمام اتوماتیک

برای راهبند تمام اتوماتیک قسمتی طراحی شده است که در زمان قطع برق بتوان از آن برای باز کردن مسیر راه به صورت دستی استفاده نمود و آن محوری است که در زیر موتور و یا بدنه موتور راهبند اتوماتیک تعبیه شده است که با چرخاندن آن محور و یا فلکه و یا اهرم بوم راهبند اتوماتیک به سمت بالا و یا پایین حرکت می کند برای عملکرد بهتر راهبند با تنظیم فنرهایی که برای تعادل و بالانس وزنی که در راهبند اتوماتیک طراحی شده می توان عملکرد راهبند را نسبت به طول بازوی بوم راهبند اتوماتیک این امکان را فراهم کرد .

راهبند تمام اتوماتیک برقی

سرعت حرکت بوم راهبند اتوماتیک معمولا برای تمامی راهبندها ثابت است ( هر راهبند اتوماتیک نسبت به مکانیزم داخلی آن متفاوت اما برای یک راهبند ثابت است ) و غیر قابل تغییر که حدودا 2 الی 7 ثانیه برای اهبندهای اتوماتیک سریع باز شونده و راهبندهای اتوماتیک عمومی می باشند راهبند اتوماتیک دارای بومهایی با طول متفاوت ثابت و قابل تنظیم می باشند .

قیمت راهبند تمام اتوماتیک

که این طول می تواند نسبت به استفاده از راهبند اتوماتیک و یا نحوه استفاده کاربر از راهبند برقی اتوماتیک از 2.5 الی 8 متر متغیر باشد . راهبندهای سریع باز شونده برای مکانهایی مورد استفاده قرار میگیرد که باز و بسته شدن سریع مد نظر و مورد استفاده باشد.

مثلا گیتهای آزادراهی فرودگاهی و پارکینگهایی که تردد بسیار زیاد دارند جهت جلوگیری از ایجاد ترافیک از این نوع

راهبند تمام اتوماتیک بازویی قیمت

راهبندهای اتوماتیک استفاده می شود و بوم این نوع راهبند برقی اتوماتیک از کوتاهترین نوع آن استفاده می شود تا تنش و اصطهلاک بسیار کمی داشته باشد و همچنین مقاومت آن در سرعت بالا بیشتر خواهد بود .

در مکانهایی که ارتفاع کم و عرض زیادی دارند و یا به عبارتی محدودیت ارتفاع دارند از بازوها و بومهایی استفاده می شود که دارای یراق تا شونده و یا کمر شکن می باشند این نوع بوم در راهبند  برقی اتوماتیک کاربرد بسیار ویژه ای دارد به این دلیل که میتوان هم عرض مسیر تردد را مسدود کرد و هم اینکه در ارتفاع موجود با مشکل برخورد بوم با سقف ردبرد نشویم .

راهبند تمام اتوماتیک در تهران

این یراق با مکانیزم خاصی که دارد میتواند بوم راهبند را در هنگام باز شدن از مکان دلخواه خم کرده و باز شود و در زمان بسته شدن دوباره به شکل اولیه باز گردد .

راهبندهایی هم وجود دارد که با بوم به شکل فنس می باشد این بوم ها دارای نرده های عمودی بر روی اهرم بوم راهبند برقی اتوماتیک نصب شده است .

راهبند تمام اتوماتیک بازویی

و برای مسدود کردن کامل مسیر تا ارتفاع مورد نظر مناسب است که استفاده کمتری نسبت به دیگر بومها دارد . بیشتر برای مکانهایی استفاده می شود که می خواهیم از زیر بوم راهبند برقی اتوماتیک وسیله و یا شخصی عبور نکند و فقط برای عبور از مسیر مخصوص و یا در هنگام بالا بودن بوم تردد انجام شود .

راهبند تمام اتوماتیک بازویی

از نظر کلی عبور وسایل و یا اشخاص از زیر بوم راهبند برقی اتوماتیک دارای خطر بوده و می تواند باعث و بروز حادثه برای شخص و یا راهبند اتوماتیک گردد . نکات مهم برای راه اندازی دستگاه راهبند برقی اتوماتیک در کاتالوگ نصب هر دستگاه توضیح داده شده است که می توان آن را ملاحظه کرد .

نصب سنسور های خطی راهبند تمام اتوماتیک

نصب سنسورهای خطی و یا اجرای حلقه ایمنی زمین برای تمامی دستگاههای راهبند برقی اتوماتیک توصیه می شود . موتورهای راهبند اتوماتیک از دو نوع 24 و 220 ولت می باشد و در هر دو دلتاژ موجود می باشد که انتخاب آن برای مکان مورد نظر و مورد استفاده باید مطالعه شده و کاملا بررسی شود تا راهبند برقی اتوماتیک مناسبی را انتخاب کنیم .

موتور راهبند تمام اتوماتیک

موتورهایی با ولتاژ 220 ولت دارای یک عدد خازن جهت راه اندازی موتور و حرکت در دو جهت استفاده می شود اما در موتور های 24 ولت این خازن وجود ندارد و تنها از طریق جابجایی سیمهای تغذیه عمل چپگرد و راستگرد موتور برای باز و بست کردن بازوی بوم راهبند استفاده می شود .

راهبند تمام اتوماتیک پارکینگ

موتور های220 ولت دارای قدرت بالاتر بوده ولی در برابر کارکرد دائم ضعیف بوده و برای ترددهای پایین تر استفاده می شود اما در موتورهای با ولتاژ 24 ولت قدرت پایین تر و کارکرد آن بسیار بالا بوده و توانایی کار دائم را دارد و عمتا برای مکانهایی استفاده میشود که دارای تردد بسیار بالا می باشد . سطح حفاظت ip هر دستگاه برای شرایط استفاده محیطی مختلف بوده  و باید در این مورد نیز در شرایط جوی و محیطی مورد استفاده دقت لازم به عمل آید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه

می توانید با مشاورین ما در تماس باشید

02166695789

09129287034