sayebandoor logo

راهبند تشریفاتی

به منظور ارائه سطح عالی خدمات به مشتریان، سیستم راهبند تشریفاتی را ارائه می دهیم. این راهبند  از تیرهای برنجی صیقلی به ارتفاع 1 متر ساخته شده است که با طناب های بافته شده به طول 1.5 متر قرمز تیره به هم متصل می شوند. ستون‌های تزئینی مجلل به نظر می‌رسند و حال و هوای باشکوهی به رویداد می‌دهند.

انواع راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی که نام دیگر آن راهبند آکاردئونی می باشد و علاوه بر آن با نام های راهبند کشویی،راهبند ریلی ، راهبند پارکینگ ،راهبند فنسی وارد بازار شده اند. در ادامه هر کدام از نوع های  راهبند تشریفاتی توضیح کوتاهی میدهیم .

  • راهبند آکاردئونی : دو مدل دستی و اتوماتیک با انواع کیفیت ها طراحی میشوند .
  • راهبند آکاردئونی اتوماتیک؛

      از دو قسمت ثابت و متحرک تشکیل شده است که قسمت ثابت الکتریکال و قسمت متحرک مکانیکال می باشد.

  • راهبند آکاردئونی دستی:

     از قسمت مکانیکال و چرخ تشکیل شده اشت ،و به حفاری و ریل گذاری  نیازی ندارد و دارای  قابلیت تولید در دو سازه سبک و    سنگین است.

راهبند تشریفاتی  برای نشان دادن جهت حرکت به مهمانان استفاده می شود. در این حالت، موانع در دو طرف راهرو قرار می گیرند. با یک مانع می توان با قرار دادن آن در جلوی در از ورود مهمانان به یکی از اتاق ها جلوگیری کرد.

قرار دادن پست های محصور در اطراف یک شی ممکن است دسترسی بازدیدکنندگان را محدود کند. در این صورت دید شیء مختل نمی شود و به آن توجه می شود.

راهبند تشریفاتی از ویژگی های خاصی بر خوردار می باشند، این  نوع راهبند ها معمولا در فروشگاه ها، موزه ها و مواردی از این دست استفاده میشود  و بیشتر برای مشخص سازی مسیرهای پر تردد بکار گرفته میشود، و کاربرد دیگر آن ، مشخص کردن صف های انتظار است که میتوانید در این مورد نیز استفده کنید.

جنس راهبند تشریفاتی

راهبند از لحاظ  جنس ساخت ، دارای نوع های  مختلفی می باشند، بعضی از آنها  از پلاستیک ساخته شده، یا این که می توان از فلز و یا حتی چوب نیز ساخته شود. مهم ترین علت  استفاده از اجناس مختلف به دلیل کاربرد های آن  در مکان های مختلف است.

مثلا برای ساخت تابلوی مثلثی خطر از پلاستیک استفاده میشود ، چون  لازم است فرد آنها را در دست بگیرد  و در جایی کار بگذارد، و  لازم است تا وزنی کمی داشته باشند، و نکته دیگر در مورد استفاده از اجناس مختلف باید بیان کنیم که بخاطر قیمت آنها می باشد.

در خرید راه بند به چه نکاتی توجه کنیم؟

در مورد نکات  قابل توجه در خرید راهبند، این محصول موردی پیچیده به حساب نمی آید ، زیرا هر کدام از آنها دارای کاربردهای مختص به خود هستند و تقریبا استفاده از دوتای آنها به جای یکدیگر تا حدودی غیر ممکن میباشد، زیرا آنها هر کدام برای اهدافی مختلف به کار گرفته می شوند .

به همین علت  مثلا نمی توان از راه بند تشریفاتی بجای راه بند اعلام خطر استفاده کنید. به همین علت  تقریبا فردی که می خواهد به دلیلی خاص راهبندی را خریداری کند ، حتما  می داند علت خرید چیست و مستقیم به سراغ نوع راهبندی می رود که لازم دارد.

راهبند تشریفاتی هم در بیرون و هم در داخل ساختمان ها میتوانید استفاده کنید . پایه های تشریفاتی اگر  برای بیرون ساختمان طراحی شده باشند، باید  از استیل مرغوب تولید شوند  تا در برابر رطوبت، خوردگی و نور خورشید مقاوم باشند .

در صورتی که راهبندها بند دار باشند، اتصال آنها به هم دیگر بسیار راحت است. پایه های تسمه دار به صورت فنری باز و بسته می شوند. این پایه ها برای بستن مسیرهای مخصوص ، کنترل جمعیت، تشریفات و یا زیبایی مناسب است.

محل قرارگیری راهبندهای تشریفاتی معمولا  ورودی هتل ها و رستوران ها، ورودی سالن های مجالس و تشریفات، ورودی آپارتمان ها و مراکز عمومی، ورودی فروشگاه ها و مجتمع ها، ورودی سالن های فرودگاه، ورودی بیمارستان ها و ورودی تالارها و جلوی درب پارکینگ های بزرگ و کوچک می باشند.

طریقه  استفاده از پایه راهبند های تسمه ای تشریفاتی

اول  دو پایه را متناسب با فاصله های  مورد نظر خود تنظیم کنید.

و در مرحله بعدی تسمه را بکشید و نوار خارج شده را خواهید دید.(طول نوارها بین یک و نیم دو و سه متر هستند)

و هر کدام از پایه های راهبند تسمه ای  جداگانه دارند، برای وصل کردن به هم دیگر ، تسمه هر کدام را کشیده و به پایه بعدی وصل کنید.

تسمه ها به صورت فنری می باشد که با کشیدن به سمت بیرون تسمه خارج می شود  و با رها کردن به صورت فنری در داخل پایه جمع میشوند

 پایه های راهبند معمولا  یا به صورت تمام استیل تولید می شوند و یا از روکش کروم برخوردار هستند . در صورتی که شما پایه با روکش کروم خریداری کردید توجه کنید  که به صورت  دائمی آن را در معرض تابش نور مستقیم آفتاب قرار ندهید و از پاشش آب پشت سر هم به آن خودداری نمائید چون  باعث از بین رفتن رنگ کروم میشود .

فروشگاه ما عرضه کننده تمامی تجهیزات نظافتی ، بهداشتی و رفاهی مورد نیاز شما می باشد برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.