sayebandoor logo

درب های اتوماتیک چگونه کار می کنند و چرا اهمیت دارند؟

درب اتوماتیک ساختمان

این را تصور کنید: شما در فروشگاه مواد غذایی هستید و به تازگی بررسی را تمام کرده اید. صندوقدار مواد غذایی شما را مرتب جمع کرد و شما با چهار کیسه سنگین در دست به سمت در خروجی می روید. 

به در بزرگ شیشه ای نزدیک می شوی و… هیچ اتفاقی نمی افتد. صبر کنید، چرا در به طور خودکار برای شما باز نشد؟

درب های اتوماتیک به قدری رایج هستند که احتمالاً نمی توانید دنیایی را تصور کنید که در آن مجبور باشید به طور فیزیکی در فروشگاه مواد غذایی را باز کنید. درب های اتوماتیک که در چند دهه گذشته توسعه یافته اند، ما را قادر ساخته اند که ورودی ها و خروجی های بدون هندز را ایجاد کنیم.

اگر ساختمان‌های چند خانواری یا تجاری را توسعه می‌دهید، مالک یا مدیریت می‌کنید، احتمالاً همیشه به دنبال راه‌های جدیدی برای افزایش ملک خود هستید.

 درب های اتوماتیک ایمنی بهبود یافته، راحتی بیشتر، و تجربه ورود بدون درز و بدون درز را به مستاجرین، بازدیدکنندگان و کارکنان ساختمان ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد درب های اتوماتیک ساختمان ها و دلیل اهمیت آنها، ادامه مطلب را بخوانید.

نحوه کار درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک چگونه کار می کنند؟

درب های اتوماتیک نیاز به سنسوری دارند که تشخیص دهد چه زمانی درب باید باز شود. هنگامی که سنسور یک نشانه را تشخیص می دهد، سپس سیگنالی را به مکانیسم عملکرد درب می فرستد. پس از دریافت آن سیگنال، مکانیسم در را باز می کند.

سه نوع از رایج ترین سنسورهای درب اتوماتیک عبارتند از:

  1. سنسورهای فشار
  2. تشخیص حرکت و حسگرهای نوری
  3. کنترل دسترسی یا سیستم اینترکام تصویری

1. سنسورهای فشار

سنسورهای فشار که در دهه 1960 معرفی شدند، از تغییرات وزن یا فشار برای تشخیص زمان باز شدن درب استفاده می کنند. سنسورهای فشار معمولاً به صورت تشک یا پد روی زمین نصب می شوند.

 وقتی شخصی به در نزدیک می شود و روی تشک قدم می گذارد، در باز می شود زیرا سنسور فشار تغییر فشار (وزن فرد) را تشخیص می دهد.

2. تشخیص حرکت و حسگرهای نوری

امروزه بیشتر درب های اتوماتیک با سنسورهای تشخیص حرکت کار می کنند. اکثر آشکارسازهای حرکت از پالس های مایکروویو یا سنسورهای مادون قرمز غیرفعال (PIR) برای تشخیص حرکت استفاده می کنند. 

آشکارسازهای حرکتی پرتوهای مایکروویو، پالس‌هایی از امواج مایکروویو را ارسال می‌کنند که بازتاب اجسام متحرک را اندازه‌گیری می‌کنند. در مقابل، حسگرهای مادون قرمز غیرفعال تغییرات دما را برای تشخیص گرمای بدن اندازه گیری می کنند.

 سنسورهای دارای فناوری مایکروویو معمولاً گرانتر از سنسورهای مادون قرمز هستند زیرا می توانند منطقه بزرگ تری را پوشش دهند. با این حال، آنها همچنین در معرض خطر تداخل الکتریکی هستند.

3. کنترل دسترسی یا سیستم اینترکام تصویری

درب های اتوماتیک همچنین می توانند از طریق کنترل دسترسی یا سیستم اینترکام تصویری تشخیص دهند که چه زمانی باید کار کنند . درب اتوماتیک  به جای حس کردن حرکت یا فشار، به سیگنالی از یک سیستم کنترل دسترسی برای باز شدن متکی است.

این سیگنال می‌تواند از یک کارت کلید، یک فوب ، یک گوشی هوشمند یا هر دستگاه دیگری که با سیستم کنترل دسترسی برنامه‌ریزی شده است، باشد.

درب‌های اتوماتیک کنترل‌شده توسط سیستم‌های کنترل دسترسی مبتنی بر ابر یا دستگاه‌های مخفی ویدیویی هوشمند برای ساختمان‌های چندخانواری و املاک تجاری که فقط نیاز به اجازه ورود به افراد مجاز دارند، ایده‌آل هستند.

بیشتر ساختمان‌های چند خانواری و تجاری به سیستم کنترل دسترسی یا اینترکام ویدیویی برای قوانین آتش نشانی و ایمنی نیاز دارند. علاوه بر این، سیستم های کنترل دسترسی و اینترکام های ویدیویی هوشمند تجربه ساکنین را بهبود می بخشد .

علاوه بر این، هنگامی که سیستم کنترل دسترسی یا اینترکام ویدیویی به ابر متصل می شود، کارکنان ساختمان از راحتی اضافی مدیریت مجوزهای دسترسی به اموال از راه دور از یک مرورگر وب لذت می برند. در نتیجه، کارکنان مجبور نیستند برای به روز رسانی سیستم خود به طور فیزیکی از ساختمان بازدید کنند.

سنسور چگونه در را باز می کند؟

هنگامی که یک حسگر تشخیص داد که شخصی باید وارد ساختمان شود، سپس سیگنالی را به مکانیسم باز کردن درب می فرستد. مکانیزم باز شدن درب اتوماتیک توسط یک موتور الکتریکی کار می کند که با توجه به نوع درب شما درب را باز می کند.

انواع درب های اتوماتیک عبارتند از:

  • درب‌ اتوماتیک کشویی: ایده‌آل برای ترافیک دو طرفه، درب‌های کشویی اتوماتیک ممکن است از مسیرهای بالای سر آویزان شوند یا با ریل‌ها و غلتک‌ها نصب شوند.
  • درب اتوماتیک چرخان: ایده آل برای ترافیک یک طرفه، درب های چرخان اتوماتیک به داخل یا خارج باز می شوند.
  • درب‌ اتوماتیک تاشو: ایده‌آل برای ورودی‌های کوچک که در آن فضا نگران‌کننده است، درب‌های تاشو خودکار روی خود جمع می‌شوند تا یک راهرو ایجاد کنند.
  • درب اتوماتیک گردان: ایده آل برای مناطق پرتردد، درب های گردان اتوماتیک امکان خروج و ورود همزمان را فراهم می کنند.

درب اتوماتیک مناسب برای ساختمان شما به نوع تردد عابران پیاده در ملک شما و فضای موجود بستگی دارد.

مزایای درب اتوماتیک

ما نحوه عملکرد درب های اتوماتیک را مشخص کرده ایم، اما اکنون بیایید بفهمیم که چرا این مهم است. چرا باید به درب های اتوماتیک اهمیت دهید و چرا ارزش سرمایه گذاری را دارند؟

برخی از مزایای درب اتوماتیک عبارتند از:

  • صرفه جویی در انرژی : درب های اتوماتیک می توانند به حفظ هوای مطبوع کمک کنند و در نتیجه هزینه های گرمایش و سرمایش ساختمان شما را کاهش دهند.
  • ورود بدون لمس: با درب تمام اتوماتیک ، هیچ کس مجبور نیست سطوح مشترک مانند دستگیره درها را لمس کند. این به جلوگیری از گسترش میکروب ها کمک می کند.
  • راحتی : مردم همیشه از راحتی ورود بدون هندزفری به ساختمان قدردانی می‌کنند، مخصوصاً وقتی کیف‌های مواد غذایی را حمل می‌کنند، بچه‌هایشان را درگیر می‌کنند یا یک اثاثیه سنگین جدید به خانه می‌آورند.

چگونه درب های اتوماتیک ورود بدون لمس را امکان پذیر می کنند؟

درب های اتوماتیک با اجازه دادن به افراد برای عبور از ورودی بدون لمس درب، ورود بدون لمس را امکان پذیر می کنند. ساکنان آپارتمان از ورود بدون لمس قدردانی می کنند زیرا نیاز به لمس سطوح پرخطر را از بین می برد و ملک شما را برای همه ایمن تر می کند.

 اگر می خواهید ورود بدون لمس را در یک ساختمان چند خانواری یا یک ملک تجاری با دسترسی محدود اجرا کنید، به یک درب اتوماتیک و یک سیستم کنترل دسترسی یا اینترکام تصویری نیاز دارید.

اینترکام ویدیویی  با یک برنامه تلفن همراه راه حل ایده آلی است زیرا دسترسی مبتنی بر گوشی هوشمند را ارائه می دهد. این بدان معناست که هر کسی که وارد ساختمان می شود فقط به تلفن هوشمند شخصی خود نیاز دارد – آنها نیازی به لمس پنل اینترکام، اسکنر کارت کلید یا فوب خوان ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.